2 csirkemell
2 dl tej
6 gerezd fokhagyma
2 tojás
4 evőkanál liszt
4 evőkanál zsemlemorzsa
2 evőkanál szezámmag
só, bors
olaj
A húst megmossuk és csíkokra vágjuk, egy tálba tesszük. A zúzott fokhagymát a tejbe keverjük és a csirkére öntjük, lefedjük és legalább 2 órán át hűtőben pihentetjük. Az a legjobb, ha egész éjjel áll, így a csirkemell nem lesz száraz és átveszi a fokhagyma ízét. A tojásokat felverjük, fűszerezzük. A húsokat lecsöpögtetjük és először lisztbe, majd tojásba mártjuk. A zsemlemorzsához keverjük a szezámmagot és beleforgatjuk a húsokat, majd forró olajban kisütjük. Papírtörlőre tesszük, hogy felszívja a felesleges zsiradékot és tálalhatjuk is.
Még Több Hasonló Recept:
Összedolgozzuk a tésztát, majd 4 vagy 5 részre osztjuk, majd kör alakú lapokká nyújtjuk. Olaj nélkül közepes lángon sütjük mind 2 oldalát 1-1 percig maximum.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A rizst egy edénybe öntjük, annyi vizet adunk hozzá ami ellepi, sózzuk és fedő alatt félpuhára főzzük. A húst felszeleteljük és kevés olajon pirítani kezdjük, majd hozzáadjuk a fel...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű