1 liter tej
10 tojás (közepes méretű)
10 evőkanál cukor
1 tasak Dr. Oetker Vanillincukor
Egy csipet só
A tejet felforraljuk, hozzáadjuk a sót.
Egy nagy keverőtálban a tojásokat a cukorral és a vanillincukorral jól
elkeverjük, majd folyamatos keverés közben a tejhez adjuk. Kis lángon
kb. 10 percig főzzük, amíg összetúrósodik. Hagyjuk kihűlni. Ezután
vászonkendőbe tesszük, felakasztjuk, és hagyjuk kicsepegni a levét.
Kb. egy napig hűvös helyen pihentetjük, majd a nagy gombóc alakú ételt a hűtőben tároljuk tálalásig.
A hozzávalókat összegyúrjuk és 1-2 órára hűtőszekrénybe tesszük. Kinyújtjuk a tésztát 3-4 mm vastagra és 3 cm átmérőjű pogácsaszaggatóval kis köröket szaggatunk belőle. 180 fokos...
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Könnyű
A felsorolt fűszereket őröld finomra, majd alaposan keverd össze és tedd jól záródó üvegbe! Fél kg liszthez elegendő 1, 5 kanál fűszerkeverék.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Jól össze kell gyúrni,ami kicsit sokáig fog tartani, és tapadni is fog a tál falához, de ez a méztől van. Én pihentettem egy éjszakát, 3-5 mm vastagságúra nyújtjuk.
Elkészítési idő: 60 Nehézség: Könnyű