- 20 dkg sima liszt
- 10 dkg kukoricadara
- 1 tojás
- 1 teáskanál sütőpor
- 1 csipet cukor
- 1 csipet só
- 2,5 dl tej
- kb. 1 kg virsli
- saslik pálcikák
A lisztet összekeverjük a sütőporral, majd a kukoricadarával. Hozzákeverjük a tojást, a sót, a cukrot és a tejet. Palacsinta sűrűségű tésztát kapunk, amibe beleforgatjuk a pálcikára feltűzött virsliket. A tészta akkor jó, ha úgy befedi a virslit, hogy nem csöpög (ha folyós, akkor még egy kis lisztet tegyünk bele, ha nagyon sűrű, akkor tejjel hígítsuk). Én hosszú nyakú pohárba szoktam önteni a tésztát és akkor kényelmesen meg lehet benne forgatni a pálcikás virsliket, és pont annyi massza kerül rá, amennyi kell.
Forró olajban mindkét oldalát süssük aranybarnára.
Mindent összekeverünk és kész! Merő kiváncsiságból belemártottam egy lakmusz papírt: a pH-ja is megfelelő
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
1. Melegítsd elő a sütőt 220 Celsius-fokra, és bélelj ki egy tepsit sütőpapírral. 2. A karfiolt háztartási robotgéppel őröld rizs méretű szemcsékké. 3. Egy nagyobb tálban kever...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Dobjuk turmixba a smoothie hozzávalóit: a banánt, a joghurtot, az epret, a juharszirupot, a barna köles lisztet, és a lenmag őrleményt. Keverjük össze. Feltétnek: epersz...
Elkészítési idő: 15 perc Nehézség: Könnyű