250g liszt (Dr. Schar), 100ml zsíros tej, 30g porcukor, 35g olvasztott vaj, 20g élesztő, 2 tojás sárgája
18 db kis fánkocska sült belőle...
Langyos cukros tejbe morzsolom az élesztőt, meleg helyen felfuttatom. A lisztet összekeverem a porcukorral, hozzáadom az olvasztott vajat, tojást és a felfutott élesztőt.
Alaposan összegyúrom. Egy tálba teszem a tésztát, konyharuhával letakarom, és a kétszeresére kelesztem.
Ezután ujjnyi vastagságura nyújtom, 5 cm-es pogácsa szaggatóval kiszúrom. (Kisebb fánkok lesznek, de így átsülnek.)
A pogácsákba mélyedéseket nyomkodok, így fánk kezdeményekké válnak.
Egy tálcára pakolom a fánkokat, meleg helyen 10 percig (vagy tovább) kelesztem. Ha nincs meleg hely, 30 fokos sütőbe szoktam tenni...azt szeretik.
Egy edénybe, (legalább 3cm mély) olajat öntök, forrósítani kezdem, de nem szabad túl melegíteni. Kisebb fokozaton kezdem el a fánkok sütését, ha túl gyorsan megbarnulnak, mégkisebbre állítom a gázt. A fánkokat lyukkal lefelé lezdem el sütni, ha már szép aranybarnák, megfordítom. Nagyon gyorsan megsülnek. Konyhai papírtörlőn lecsöpögtetem a felesleges olajat.
Nagy fazékba felrakom a tészta vizet, és kifőzöm sós vízben! 5-6-perc alatt megfő, leszűröm, és tálalható! 20-perc alatt kész!
Elkészítési idő: 15-20/perc Nehézség: Könnyű
Annyi vizet adunk hozzá amennyitől szépen összeáll . 8 részre osztjuk kör alakúra nyújtjuk , száraz forró serpenyőben 1 percig sütjük mindkét felét.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tészta hozzávalóit egyben öszegyúrod,csinálsz egy kelt tésztát. A húst megcsinalod pörköltnek,hozárakod a kukoricát és egybe főzöd. Ha megkelt tésztát 2 veszed az egyik felét ol...
Elkészítési idő: 1.5 ora Nehézség: Közepes