50 dkg liszt
4 dkg élesztő ( nem kell felfuttatni )
2,5 dl rizstej
fél csomag sütőpor
1,5 dl olaj
1,5 evőkanál cukor
Összegyúrjuk, kinyújtjuk, megkenjük olajjal és a cukorral összekevert kakaóporral megszórjuk.
Felcsavarjuk és másfél cm-es csíkokra vágjuk.
Mielőtt kész kis rizstejjel megkenjük.
Még 5 percig sütjük 180 C fokos sütőben 25 percig.
összekeverjük 20percre pihentetjük 20percet sütjük 180'C
Elkészítési idő: 50 perc Nehézség: Könnyű
Mindent belepakolni a kelesztő gépbe. miután megkelt lisztezett felületre tenni és 9 egyforma részre osztani. Zsemléket formálni és sütöpapirral bélelt tepsire tenni. Hagyni ismét...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Tej,tejföl,tojás,élesztő összekeverni. Hozzá liszt,cukor,só dagasztani végén hozzá a margarin. 45 perc kelés. Osztani: zsemle 80 g.x 6 db, kifli 300 g. maradék kenyér, gömbölyít....
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű