17 dkg zabpehely
- 8 dkg kókuszreszelék (összesen 25 dkg "szárazanyag")
- 1 tojás
- 1 dl tej (nekem a korábbról maradt vaníliás tej)
- 1 evőkanál xilit (ha édesebbre szeretnénk akkor 2-3)
- 5 dkg vaj (megolvasztva)
- 1 kiskanál vaníliaaroma
- csipet só
Előmelegítjük a sütőt 180°-ra.
A zabpelyhet és a kókuszreszeléket kimérjük, majd a bő háromnegyedét mákdarálón ledaráljuk.
A tojást villával kikeverjük a cukorral, vaníliaaromával, majd fokozatosan hozzáadjuk az olvasztott vajat, tejet és a száraz hozzávalókat. Egy sűrű, gyúrható állagú tészta lesz belőle.
Egy sütőlapra sütőpapírt teszünk, majd arra kiskanállal kupacokat pakolunk és szétnyomkodjuk őket. Szerintem ropogósan a legfinomabb, úgyhogy érdemes minél vékonyabbra nyomni. (Lehet nyújtani és szaggatni is, de úgy sokkal több eszközt "koszolunk" be.)
Körülbelül 10-12 percig sütjük, míg a széle meg nem pirul. Funkcionálhat linzeralapként is, a legjobb cukormentes szilvalekvárral töltve.
Tápanyagtartalom
1 darab keksz átlagosan 38,3 kcal-t tartalmaz és 3,3 Ch-t.*
*Az adatokat a Kalóriabázis oldal segítségével számoltam ki
Hagyományos módon elkészítünk egy piskótát 6 tojásból: a tojásfehérjéket kemény habbá verjük fokozatosan hozzáadva a cukrot, ezután a habhoz keverjük a tojássárgákat, végül pedig n...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A cukrot a tojássárgájával kikavarjuk, lassanként hozzáadjuk a vizet. Majd a lisztet és a sütőport is beledolgozzuk, vaníliával ízesítjük. A tojásfehérjéből kemény habot verünk és...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű