1 kg liszt átszitálva,
1 cs élesztő, 50gr friss
1 krumpli ( megfőzve összetörve , és nem megsózva )
1 kis db. tejföl,
2 tojás
5,3 dl langyos víz (ebből 1 dl lehet a krumpli főzővize)
fél kávéskanál cukor,
2 teáskanál só,
A liszt közepén fészket készítek, belemorzsolom az élesztőt, pici cukrot teszek a tetejére, majd ráöntök 3 dl langyos vizet,.....felfuttatom.....hozzáadom a többi hozzávalót.
Nem kell megijedni nagyon lágy a tésztája, fakanállal, vagy dagasztógéppel lehet felverni. Akkor jó mikor 1-2 hólyag megjelenik a tésztán.
Amit ki akarunk sütni azt megkelesztjük szobahőmérsékleten, majd megformázzuk olajos kézzel.
a többit kiolajozott nylon zacskóba hűtőbe tesszük. 1 hétig tárolható, akkor sütöm amikor megkívánom. Akkor gombócokat szaggatok olajos kézzel, majd 15-20 perc múlva kisütöm tűzforró olajban.
2017.06.01 Balaton
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Kuktában előfőzöm a hasaalja szalonnát (megabálom) a fenti hozzávalókkal, miután megfőtt nagyobb darabokra vágom, bevagdosom tetejét, forró zsírban megsütöm, piros, ropogósra.
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
Megsutottem ket ceklat alufoliaba csavarva, sutoben. (A recept fott ceklat ir, de en jobban szeretem az izet sulve.) Amikor kihult, meghamoztam. Harom kemenyre fott tojassal es kb....
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű