2,5L tej
csak úgy érzéssel mindenből. Kb.2,5L tejből főztem tejberizst...cukorral és pici sóval. Míg hűlt picit, 8tojást kettéválasztottam. A fehérjét habbá vertem csipet sóval, 2 kanál cukorral.
A kissé hült rizshez dobtam 10dkg vajat, 3 vaniiás cukrot, 1 citrom reszel héját és 10dkg mazsolát. No meg a tojássárgákat is. Elkevertem, majd a tojáshabot is beleforgattam. Közepes méretű s.papíros tepsiben 180C°-on kb. 40percig sütöttem. Szép magas lett. Nem szeretem a lapos rizskókot. ;)
2 egész tojást elkeverünk 2 evőkanál liszttel, 1 evőkanál kakaóval, 3 evőkanál cukorral, felöntjük 2 dl egy darabka vaníliával felfőzött tejjel, és állandó keverés mellett gyenge t...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Egy tálban a kakaóport, mézet, tojásokat, porcukrot, vajat és a szódabikarbónát gőz felett 5-percig keverjük. A tűzről levett masszához hozzáadjuk a lisztet. Összegyúrjuk, hogy kön...
Elkészítési idő: 2 Nehézség: Közepes
Édesburi négy részre vágod megfőzöd pépesíted majd a többit hozzáadod
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű