10 dkg zabpehely
2 hámozott, reszelt alma
½ tk őrölt fahéj
½ l tej
2 ek őrölt lenmag
1,5 dl joghurt
méz
Így készítsük: egy lábasban keverjük össze a zabpelyhet, almát, fahéjat és tejet, majd időnként belekavarintva tegyük fel főni. Mikor felfőtt, még 4-5 percig főzzük folyamatosan kavarva. Keverjük hozzá az őrölt lenmagot is.
Miután kiporcióztuk (kb. 4 adag jön ki), spécizzük meg a tetejüket a joghurtos-mézes öntettel. Erre még jöhet egy csippentés fahéj is, és voilà.
A tojások fehérjéből kemény habot verünk, majd a cukrot és a tojások sárgáját is beledolgozzuk. A diót, a sütőport és a lisztet összekeverjük és beleforgatjuk a habba, rumaromával...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Ezt jó alaposan összekevertem, tepsibe simítottam, 180 fokon kb 20 perc alatt megsült ha kihűlt olvasztott étcsokit raktam a tetejére (wawel cukormentes )
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tészta alapanyagait összegyúrjuk és kettéosztjuk, majd fél órát pihentetjük. A krém összetevőit is összekeverjük kivéve a tojásfehérjét, mert abból kemény habot készítünk és f...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű