30 dkg liszt
20 dkg cukor
5 dkg cukrozatlan kakaópor
10 dkg apróra vágott dióbél
4 tojás
fél ráma margarin
1 sütőpor
és 1,5 dl tej
A tetejére:
10 dkg apróra tört dióbél
1 evőkanál cukor
.
A lisztet, a cukrot és a kakaóport összedolgozzuk, majd hozzáadjuk a tojást és az olajat is. Robotgéppel összedolgozzuk mikor már krémes állagú a dióbelet is belekeverjük. A tésztát sütőpapírral kibélelt tepsibe öntjük és 180 fokon sütjük 30-35 percen át. A sütési idő felénél rászórjuk a tetejére a dióbelet és megszórjuk a cukorral, így karamelles és ropogós lesz. Amikor elkészül megvárjuk, hogy kihűljön, majd szeleteljük
Sütőt előmelegítjük. A tojásokat a cukorral gépi habverővel alaposan kikeverjük, hozzáadjuk a tejet, a fahéjat és a vaníliás cukrot. A lisztbe belekeverjük a sütőport. és simára k...
Elkészítési idő: 1 óra + sütés Nehézség: Könnyű
1. A piskótához a tojásokat kettéválasztjuk. A tojásfehérjéket a cukorral kemény habbá verjük. A tojáshabhoz keverjük óvatosan a tojássárgákat és a vizet. Végül a liszt és sütőpor...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat botmixerrel pépesítem, sűrű kenhető krémet kapok. A hagyományos módon megsütött palacsintákat megtöltöm a krémmel.
Elkészítési idő: 1 Nehézség: Könnyű