Hozzávalók:
– 840 gramm barna cukor,
– 540 gramm kakaó,
– 5 gramm só,
– tej,
– egy csipetnyi fahéj.
a hozzávalókat keverjük jól el, majd az előre felmelegített tejet apránként keverjük bele, úgy, hogy csomómentes legyen. A végén még egy kicsit feltesszük a tűzre, pár perce, közben folyamatosan kavargatjuk. Végezetül rászórjuk a fahéjat, és már ihatjuk is.
Ha azt szeretnénk, hogy bármikor könnyedén el tudjuk készíteni a forró csokit, a száraz összetevőket, a cukrot, kakaót és sót keverjük össze. Tegyük egy jól záródó edénybe, és amikor használni akarjuk, már csak a forró tejet kell hozzáadni. Lehet, hogy fura, hogy sót is adunk hozzá, de ez sokkal jobban kihozza az ízeket, aromásabbá teszi a forró csokit.
Az almát megpucoljuk, magházát kivájjuk, majd nagyobb szeletekre vágjuk. A sárgarépát szintén megpucoljuk, majd felkarikázzuk. Külön-külön lábasban feltesszük főni mindkettőt, a...
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Könnyű
Összeturmixoljuk.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű