görögdinnye
citromfű, menta
jégkockák
Vannak a nyárnak olyan napjai, amikor legszívesebben mindent hideg folyadékként fogyasztanánk. Ilyenkor készítsünk italt a dinnyéből is. Ezekbe az italokba az ízetlenebb példányokat is elhasználhatjuk, hiszen akár édesíthetjük is.
A jól behűtött dinnyét vágjuk szeletekre és egy villával kaparjuk ki a magjait.
Az egészben ez a legtöbb munkát igénylő lépés, de nem lehet kihagyni. A felkockázott gyümölcshúst tegyük turmixgépbe vagy a botmixerrel pépesítsük simára. Néhány citromfű és/vagy menta levelet vágjunk csíkokra és azt is turmixoljuk bele. Az így elkészült dinnyeital meglepően hasonlít a paradicsomlére, jókedvű társaságban lehet bazsalikomlevéllel díszítve kínálni, a fényképezőgépet készenlétben tartva.
Összekeverjük
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Meggyleves 0,5 kg meggy 2 dl tejföl 2 dl tejszín (elhagyható) 2 evőkanál liszt só, cukor, fahéj, szegfűszeg reszelt citromhéj A meggyet a fűszeres vízben megfőzzük, hozz...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes