25 dkg túró, 25 dkg liszt, 1/2 dl tej, 5 ek.olaj,10 dkg porcukor, csipet só és 1/2 csomag sütőpor.
Töltelék: 2 evőkanál cukrozatlan kakaópor és 4 púpos evőkanál porcukor(rászitálni).
A túrót kikeverjük a cukorral, majd fokozatosan hozzáadjuk a tejet és az olajat, majd a pici sóval és a sütőporral elkevert lisztet. Nagyon jól kezelhető a tészta.Enyhén lisztezett deszkán kinyújtjuk, 1 ek.olajjal megkenjük és megszórjuk a cukros kakaóval.Feltekerjük és kb.2cm darabokra vágjuk.
Előmelegitett sütőben, 180 °C fokon 15 percig sütjük. Nem kell túlsűtni, hogy puha maradjon!
Ha mállik a tészta, ilyenkor csak lapos csigákat sikerül előállítani, de ha betesszük egy kicsit a mélyhűtőbe a tésztát, megkeményedik, és könnyebb egyenletes szeletekre vágni. Lehet egy kis vaníliás-cukros tejjel megkenni a csigák tetejét még a sütés előtt.
A mosolygós almákat kockázva, héjastul dobd a turmixba, ugorjanak utánuk az aszalt gyümik és a diófélék nagy része. Öntsd nyakon a bandát pici vízzel és wrmmm - wrmmm!! Nem baj, ha...
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű
Az olajat elkeverem a mézzel. Sima masszát keverek belőle. A zabpelyhet nagy tálba öntöm. Rálocsolom a masszát, és egy nagy fakanállal addig keverem, míg a ragadós szirup be nem vo...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A kókuszzsírt felmelegítem. Bele az eritrit és a kakaópor, plusz kókuszreszelék. Formába és hűtőbe.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű