- 2,5 kávéskanál kakaó por
- 2 kávéskanál étkezési keményítő
- 2 kávéskanál édesítő
- 250 ml tej
- 60 g cukormentes étcsoki
◾️A kakaó port, a keményítőt és az édesítőt egy lábosba tesszük.
◾️Hozzáadjuk a tejet és folyamatosan kevergetve, hogy ne legyen csomós, felmelegítjük.
◾️Amikor már gyöngyözik, adjuk hozzá az összetört csokit és a tűzre visszatéve várjuk, meg amíg elolvad a tejben a csoki.
◾️Ha gyöngyözni kezd újra zárjuk le a hőt alatta.
◾️Kóstoljuk meg, és ha még nem elég édes, adjunk hozzá édesítőt még.
◾️Még forrón szedjük pohárba és tejszínhabbal tálaljuk.
A gyümölcsöket megmossuk. Az epret kisebb darabokra, a banánt pedig nagyobb szeletekre vágjuk. 2 dl almalét, és a gyümölcsöket turmixgépbe tesszük, és krémes állagúra pürésítjük....
Elkészítési idő: 10 perc Nehézség: Könnyű
Ezt egy nagyobb üvegbe teszed és kevergeted(időnként). Kb.2-3 hét után leszűröd és üvegbe bedugaszolod. Vírus és baktérium ölő és még ráadásul finom is.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat turmixba tesszük, és összeturmixoljuk.
Elkészítési idő: 5 perc Nehézség: Könnyű