- 4-5 darab citrom
- 45 g cukormentes fehércsokoládé
- 350 ml habtejszín
- 120 ml cukormentes sűrített tej (a hígabb, tejesebb állagúra lesz szükség 😊)
◾️A citromokat meghámozzuk és egy aprítóban összeaprítjuk.
◾️A csokoládét mikróban vagy gőz felett felolvasztjuk.
◾️A tejszínt elkezdjük habosítani és amikor már elég stabil a hab, mehet bele az olvasztott csoki.
◾️A citromok levét egy szűrőn keresztül hozzáadjuk.
◾️Végül beleöntjük a sűrített tejet is és óvatosan a citromos krémbe forgatjuk.
◾️Egy dobozba tesszük a még folyós állagú fagyit, és néhány órára mehet a fagyasztóba.
A hozzávalókat tegyük egy tálba és robotgéppel pépesítsük. A krémet tegyük egy zárható műanyag dobozba és tegyük a mélyhűtőbe 3 órára. Néha keverjük meg. Amikor teljesen megdermedt...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű
8 tojást szétválasztani fehérjét és a cukrot kemény habbá verjük, a tejszínhabot, vaníliás cukrot a tejjel felverjük. A tejfölt a tejszínhabot a tojássárgáját mindent összekeverjük...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Habtejszínt felverem, többi hozzávalókat habverővel összekeverem, hozzá adom a tejszínt, mehet fagyigépbe
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű