- 8 tojás
- 75 g 1:4 édesítő
- 16 evőkanál meleg víz
- 175 g teljes kiőrlésű liszt
- 75 g finomliszt
- 1 csomag sütőpor
- 2 evőkanál kakaópor
- vaníliakivonat (vagy vaníliapaszta, zero vanillin)
A krém hozzávalói:
- 200 ml tejszín
- 250 g mascarpone
- 25 g 1:4 édesítő
- 1 csomag zero vanillin
- 1 csomag zselatinfix
- 80 g kókuszreszelék + a hempergetéshez
A csokimázhoz:
- 90 g cukormentes csoki
- 1 evőkanál olaj
◾️A tojásokat kettéválasztjuk.
◾️A sárgáját habosítani kezdjük és ha már elég stabil a hab, az édesítővel és a vízzel habosra keverjük. (Legmagasabb fokozaton, kb. 5 percig.)
◾️A liszteket, a sütőporral átszitáljuk és fokozatosan a tojássárgájához adjuk a tojások habbá vert fehérjével felváltva.
◾️Ekkor kettéválasztjuk a tésztát és az egyik feléhez hozzáadjuk a kakaóport, a másik feléhez pedig a vaníliakivonatot.
◾️Sütőpapírral bélelt tepsikbe egyengetjük a tésztákat és 180°-ra előmelegített sütőben 25-25 perc alatt megsütjük a lapokat.
◾️Ezután megvárjuk, míg kihűlnek és közepes pogácsaszaggatóval korongokat szaggatunk belőlük.
◾️A tejszínt habbá verjük.
◾️A mascarponét, az édesítővel, a zero vanilinnel és a kókuszreszelékkel összekeverjük.
◾️Hozzáforgatjuk a habbá vert tejszínt és a zselatinfixet.
◾️A korongokat megtöltjük a krémmel és összeillesztjük őket (egy sárga-egy barna).
◾️A külsejüket is bevonjuk és kókuszreszelékbe forgatjuk a sütiket.
◾️A csokit az olajjal vízgőz felett felolvasztjuk és minden "labda" tetejére teszünk belőle.
1. A tojásokat szétválasztjuk: a sárgáját a porcukorral kikeverjük habosra (fehéredésig). Hozzáadjuk az olajat, a langyos vizet, majd a sütőporral elkevert lisztet, végül a tojások...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
Jól kidolgozni a tésztát, 3 részre osztani és nagyon vékonyra nyújtani. 25 dkg diót és 25 dkg cukrot összekeverni A tepsibe beletesszük az első lapot, megkenjük lehetőleg bar...
Elkészítési idő: 1,5 óra Nehézség: Nehéz