- 3 tojás
- 140 g teljes kiőrlésű tönkölybúzaliszt
- 60 g liszt
- 27 g negyedannyi édesítő
- 120 g margarin
- 2 cs Dr. Oetker zero vanillin cukor
- 4 evőkanál tej
- 2 csapott teáskanál sütőpor
- csipet só
Krémhez:
- 400 ml tej
- 1 csomag vaníliás pudingpor
- 4 evőkanál édesítő
- 200 ml habtejszín
◾️A tészta hozzávalóit összekeverjük és kivajazott muffin sütőbe adagoljuk.
◾️180 fokon kb. 15-20 perc alatt megsütjük (tűpróbával ellenőrizzük).
◾️A pudingot megfőzzük a tejben az édesítővel és kihűtjük.
◾️A kihűlt pudingos krémet összekeverjük a felvert tejszínnel.
◾️A muffinok tetejét levágjuk, és habzsák segítségével beletöltjük a krémet.
◾️Ezután visszahelyezzük rájuk a "kalapokat".
Porcukor helyettesítővel, por édesítővel meghintve tálaljuk.
citromlé körtét locsolni Margarin,cukor, vaníliáscukor habosra keverni Liszt, sütőpor,tojás, A kettőt összekeverni, bele köre,csokireszelék. Formába tenni. 200 fok alsó-felső sü...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
◾️A kiflit karikára vágjuk, meglocsoljuk a felforrósított cukros tejjel, megszórjuk a darált mákkal, a cukorral, a vaníliás cukorral alaposan elkeverjük. ◾️Egy lábasban a tojássár...
Elkészítési idő: 60 perc Nehézség: Könnyű
Az áfonya kivételével mindent összetumixolunk, majd a végén hozzáforgatni a gyümölcsöt. A muffin formákat félig megtöltjük, majd 175 fokon készre sütjük
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű