A babapiskóta hozzávalói:
- 4 tojás
- 25 g 1:4 édesítő
- 90 g teljes kiőrlésű liszt
- 35 g finomliszt
- 1 csipet só
A krém hozzávalói:
- 400 g mascarpone
- 6 evőkanál porcukorhelyettesítő
- rumaroma, ízlés szerint
- 300 ml habtejszín
- 250 ml tej
- 1 csomag vaníliapuding
- kb. 4 adag presszókávé
◾️A tojásokat szétválasztjuk.
◾️A sárgáját az édesítő felével fehéredésig keverjük.
◾️A liszteket a sóval összekeverjük.
◾️A tojások fehérjét elkezdjük habosítani és apránként hozzáadjuk a maradék édesítőt.
◾️Ezután óvatosan a sárgájához forgatjuk.
◾️A lisztet is hozzászitáljuk, fontos, hogy szitáljuk át.
●Én úgy csináltam, hogy a fehérjét és a lisztet apránként, felváltva adtam a sárgájához és így jobban eltudtam keverni.
◾️Habzsák segítségével babapiskóta formákat nyomok a sütőpapíros tepsire és 160°-on 8 perc alatt sütöttem, alsó-felső sütésen.
◾️A pudingot a tejben megfőzzük és picit kihűtjük.
◾️A habtejszínt habbá verjük.
◾️A mascarponét az édesítővel kikeverjük és hozzáadjuk a tejszínhabot.
◾️Ebbe kerül a kihűlt puding és azzal is kikeverjük.
◾️A kávét lefőzzük, hozzáadjuk az aromát és beleforgatjuk a piskótákat.
◾️Én egy kalácsformát folpacckal kibéleltem és ebbe rétegeztem a piskótát és a krémet (hagyjunk a díszítéshez is).
◾️Utána pár órára hűtőbe tettem, majd kiborítottam a formából és utána díszítettem majd megszórtam kakaóporral.
A krém készítésével kezdjük. Ehhez a tejben a kétféle cukorral sűrűre főzzük a pudingport, és hűlni hagyjuk. Ha teljesen kihűlt, hozzáadjuk a tejfölt, elkeverjük. A sütőt 180 fokr...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
A pudingport, a tejet és a cukrot egy edénybe tesszük, a szokásos módon megfőzzük. Amikor elkészült, a vaníliaaromát is hozzákeverjük és hagyjuk kihűlni. A tejszínhabot felverjük....
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Piskota : A cukrot a tojassargakkal habosra kavarjuk A tojasfeherjet kemeny habba verjuk A cukros tojassargahoz hozzakeverjuk a vizet, a kakaot,majd felvaltva,a tojashabot es a...
Elkészítési idő: 1 ora Nehézség: Közepes