25 dkg csicseriborsó
5-6 ek szezámmag
5 gerezd fokhagyma
2 ek olívaolaj
0.5 db citrom leve
1.5 dl víz (ízlés szerint a főzővízből)
só
bors
kömény
esetleg petrezselyem
A csicseriborsót beáztatjuk, 1-2 napra a hűtőbe tesszük. (A csicseriborsó nehezen adja meg magát, sokáig kell főzni. Az áztatással lehet rövidíteni a főzési időn.)
A főzés napján feltesszük a csicserit főni. Közben a szezámmagot egy kicsit megpörköljük. A fokhagymát felaprítjuk.
Amikor a csicseriborsó már puha, egy keverőtálba tesszük, hozzáadunk minden hozzávalót. Egy botmixerrel pépesítjük.
Rengeteg verziója van, egyéb fűszerekkel is ki lehet próbálni pl.: chili. Én a végén MUSTÁRT adtam még hozzá, szerintem nagyon jót tesz neki! :)
Szendvicskrémként pirítósra kenve, mártogatósnak és köretnek is jól elmegy.
A paradicsomot dobd néhány pillanatra forró vízbe, majd hámozd meg. Az uborkával együtt szeleteld fel, az újhagymát pedig aprítsd fel. A tojást főzd keményre, majd szedd le a héjá...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Répát hasábokra vágtam, kevés sós vízben forrástól számítva 5 percre a darabolt fokhagymával főztem fedő alatt, leszűrtem, fűszereztem, mikor langyosra hűlt, olajjal meglocsoltam
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű