30 dkb sárgabarack (de más gyümiből is lehet)
4-5 ek. cukor
3 dl víz (ízlés szerint több is lehet)
joghurt / tejszín / tejföl / tej
kevés pudingpor / keményítő
A cukrot megkaramellizáljuk egy lábasban, majd ráöntjük a 3 dl vizet. Amikor felolvad a cukor, belerakjuk a kimagozott barackokat és annyi vizet, hogy ellepje azokat. Főzzük addig, míg megtottyakosodik. Tűzről levéve botmixerrel összetörjük, majd bele: joghurt/tejszín/esetleg tejföl/tej és kicsi pudingport/keményítő. Vissza a tűzre, megvárjuk, míg egyet rottyan és kész :)
A kép gugliból van, de a Tiéd is pontosan ilyen szépen fog kinézni és... nagyon finom :)
Elkészítése: A tészta alapanyagait összeállítjuk és 3 cipóba osztjuk. Kinyújtjuk 3 lapba és világosra sütjük tepsi hátulján. A pudingport felfőzzük a tejben, majd hagyjuk hűlni. 2...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tészta hozzávalóit összegyúrjuk, s hűtőbe rakjuk. Elkészítjük a tölteléket: A befőttes üvegből egy lábosba öntjük a meggybefőtt levét, rászórjuk a cukor felét, a vaníliás cukr...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű