Tészta:
-10 dkg margarin
-10 dkg liszt
- 1 dl víz
- 1 csipet só
- 4 db tojás
Krém:
- 7 dl tej
-12 dkg cukor
- 6 dkg liszt
- 4 db tojás
- csipet só
- 1 csomag vanilia cukor
Tészta:
A tojás kivételével összekeverjük a hozzávalókat.
Elkezdjük kis lángon főzni, ha összeállt simára akkor egyessével elkeverjük benne a tojásokat.
Habzsákba téve nagy lyukú cső használatával vagy teás kanállal adagolva diónál nagyobb gömböket teszünk a sütőpapírra. Ebből az adagból 20 db lesz.
Alsó-felső sütés, 200 fok 32-35 perc alatt sül meg.
Krém:
A 4 tojás sárgáját 7 dkg cukorral, a vaniliás cukorral, a liszttel a tej apránkánti adagolásával simára keverjük.
Lassú tűzön sűrűre főzzük.
Még forrón hozákeverjük a 4 tojás fehérje plusz 5 dkg cukor felvert habját
A kisült gombóckákat megskalpoljuk és betöltjük a krémmel. Aki szereti porcukorral szórhatja a tetejét.
kb 25 percig nem szabad kinyitni a sütőt. Kombinált tűhelyhez igazított recept
Olajban kell kisütni. Kanállal bele kell szaggatni az olajba. Kakaós vagy fahéjas porcukorral hintjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az összes hozzávalót összegyúrjuk és 1 órán át pihentetjük a hűtőben. 1 csomag szalalkálit összekeverünk 22 gramm rostkeverékkel és átgyúrjuk vele a tésztát. 6 részre osztjuk és...
Elkészítési idő: 1,5 óra Nehézség: Könnyű
1. Az almákat meghámozzuk, négyfelé vágjuk, csutkájukat kivesszük és egy nagy lábosban, az olvasztott vajban megpároljuk. 2. Mikor már minden oldaluk megpirult, tálra rakjuk....
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz