Tészta:
10 ek víz
10 dkg vaj
10 dkg liszt
4 tojás
Krém:
4 ek liszt
2 tojás
20 dkg cukor
1 van.cukor
1/2 l tej
A vajat a vízbe felolvasszuk,majd bele a lisztet elkeverjük.
levesszük a tűzről majd a tojásokat egyesével beletesszük .
Előmelegített sütőbe sütjük 20 percig kinyitás nélkül.
Krém hozzávalóit felfőzzük.
Tejszínt verünk fel a krém tetejére.
A sütőt 180 fokra előmelegítjük. A zabkekszet konyhai aprítóban megdaráljuk. Hozzáadjuk az olvasztott vajat, összekeverjük, majd egyenletesen egy sütőpapírral bélelt, 20-21 cm-es k...
Elkészítési idő: 1,5 óra Nehézség: Közepes
A zabpelyhet aprítóba összeaprítom, majd a többi hozzávalóval együtt kézi mixerrel összekeverem. Sütőpapírral bélelt tepsibe golyókat formázok a masszából egy kiskanállal majd kics...
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű