70 DK liszt, 2 egész tojás, 1 dl olaj, 1 kicsi natúr kefir, 5 dg élesztő, 1dl tej, kiskanál cukor, szükség szerint még tej, ha a tészta állaga kívánja 25 dkg rama margarin, sóval összekeverni
Nem kell KELESZTENI
élesztőt felfuttatjuk a langyos cukros tejben, majd tésztát dagasztunk.
A margarint habosra keverjük a sóval.
4 részre osztjuk a tésztát. 30 cm-es átmérőjűre kinyújtunk egyet, megkenjük a habosított, sózott margarin felével, majd ráterítünk egy másik kinyújtott tésztát.
16 cikkre vágjuk, feltekerjük, tepsire tesszük.
Ugyanígy elkészítjük a másik felét.
Tojássárgájával lekenjük, és megsütjük
Kör alakra sodorjuk
Megszórjuk a tetejét sajttal
Esetleg sózni a tetejét
Ráma margarin helyett jobb a Vénusz sütő margarin.
♥ A tésztához verjük fel a tojásfehérjét. Keverjük össze a liszteket, cukrot. Adagoljuk a felvert tojásfehérjéhez. Nyomózsákba töltve könnyebben adagolhatjuk a formába. Süssük 20 p...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes