3 dl víz, 2 tk. Só, csipet aszkorbin, 2 ek. Burgonyapehely, 2 ek. Olaj, 20 dkg öregtészta, 50 dkg BL 80 liszt, 1 tk. Cukor, 1,5 dkg élesztő
Bedagasztjuk a tésztát, majd a mennyiségből 10-11 zsemlét készítünk. Sütőzacskóban Ismét dagasztás következik, majd vízzel megspricceljük, 200 fokon 20-25 perc alatt készre sütjük. A sütőzacskó fontos, anélkül nem lesz szép.
A húst mi úgy szeretjük, hogy nem nagyon fűszeres ezért én fél kiló húsba teszek egy tojást, sót borsot és valamennyi fokhagymakrémet és kész.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az egészet összekeverjük,a kizsírozott formába öntjük. 180 fokon kb. 50 percig sütöm. Miután úgy érzem, megsült, kiveszem az őzgerinc-formából és kb 15 percig sütöm a rácson, mert...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Keverjük össze külön edényben a száraz és folyékony hozzávalókat, majd öntsük őket egybe és gyúrjuk össze. Pihentessük öt percig. Gyúrjuk át a tésztát kevés kenyér lisztkever...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű