Hozzávalók: 30 dkg sima liszt, 25 dkg margarin, pici só és 1-2 kanál tejföl. Ezt összegyúrjuk s két lapot sodrunk belőle. Az egyik lapot beletesszük a kivajazott, lisztezett tepsibe.
Töttelék: 28 dkg porcukor, 30 dkg darált dió, 8 egész tojás, ½ dc rum, 1 vaníliás cukor. Kézi habverővel jól összekeverjük az összetevőket majd ráöntjük az alsó tésztára. Erre rá tesszük a másik lapot, jól megböködjük villával s mehet is az előmelegített sütőbe. Ne süssük nagyon nagy hőmérsékletnél mert elő fordulhat hogy felpúposodik:-)
A tetejére szoktam porcukrot szórni,,,a fotón nincs mert én úgy nem nagyon szeretem,,,nekem elég édes anélkül is:-)
A tápiókát egy nagy lábasba tesszük, hogy az egész elkészítést meg tudjuk benne oldani. Tegyük bele a félbevágott vaníliarudat, és öntsük fel a vízzel, majd 15 percen keresztül hag...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A lisztet kimérem, a sütőport, cukrot és sót belekeverem, majd belemorzsolom a vajat. Hozzáadom a tojások sárgáját és gyors mozdulatokkal összeállítom a tésztát - a végén szükség s...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű