1 üveg majonéz, 4db főtt tojás, 4db savanyú uborka, 20 dkg szalámi, 1 zacskó zselatinpor, 1 tyukhusleveskocka
A tojásokat, uborkát, szalámit kockákra metéljuk, hozzátesszuk a majonézt, a szelatinport és a leveskockát 2dl vízbe tesszuk majd goz folott addig keverjuk míg a zselatin el nem olvad. Az egészet összevegyítjuk és őzgerincformába ontjuk.
Dermedésig hűtőbe tesszük. Ha már megdermedt hosszúkás tálcára borítjuk, felszeleteljük és kennyérrel kínáljuk.
Fagyasztóban pikk-pakk megdermed :)
A csirkemellet vékony csíkokra vágjuk. Sózzuk borsozzuk. Forró olajon megpirítjuk, hogy szép aranybarna színt kapjon. A salátához valókat összevágjuk, szeleteljük. Egy tálra rakjuk...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű
1. Téli savanyúság készítésekor hidegen kell felhasználni. 2. Ha azonnal akarjuk fogyasztani, akkor fel kell forralni, és forrón rá kell önteni az üvegebe rakott pl. uborkára. Le...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű