1 kg csirkemell filé
só, bors
Bunda:
2 tojás
100-125 g sajtkrém
0,5 dl olaj
1 nagy csipet só
30 dkg liszt
2,5 dl tej
Sütéshez:
olaj
A megtisztított csirkemelleket nagyobb csíkokra, falatkákra vágjuk, sózzuk-borsozzuk és félretesszük. A masszához a tojásokat a krémsajttal simára keverem keverőgéppel, majd hozzáadom a sót, olajat, lisztet is évük fokozatosan a tejet is hozzáöntöm. Sűrű csomómentes tésztát kapok. A húsdarabokat beleforgatom és közepes lángon olajban kisütöm, amíg világosbarnára nem sülnek. Konyhai papírtörlőre kiveszem és valamilyen körettel tálalom (rizs, krumpli...).
A kesudiót áztasd be 1-2 órára, majd öntsd le a vizet és pirítsd meg egy serpenyőben. A hagymát kockázd fel és kis kókuszzsíron kezdd el pirítani. Add hozzá a szintén kis darabo...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A csirkemellet vékony csíkokra vágom, sózom, borsozom és tetszőleges zsiradékon megpirítom. Mikor a csirkemell kifehéredett hozzáadom a hagymát, együtt párolom őket, majd mikor a h...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű