6 db.tojás
4 kv. fahéj
2 kv. szódabikarbóna,
18 ek. langyos víz,
10 ek. lekvár,
25 dkg. cukor,
40 dkg. liszt,
2 cs. vaníliás cukor,
2ek. zsír,
10 dkg. dió /durvára vágva/ reszelt citromhéj.
.
Tepsi: 23x26 cm.
Az összes hozzávalót egy tálban robotgéppel jól összekeverjük és zsírozott, lisztezett tepsiben sütőtől függően kb. 25-perc alatt megsütjük.Tűpróbával ellenőrzöm. Kihűlés után porcukorral megszórom, és felvágom. Egyszerű, olcsó, gyors és finom.
az összevalókat gyúrjuk, meglelesztjük, majd kb 2ö cm átmérőjű karikákat nyújtunk 8 db-ra vágjuk, a végére tölteléket és felcsavarjuk Ha megsült vaniliás porcukorba forgatjuk
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az alaphoz a száraz hozzávalókat vegyítsd el, add hozzá az olvasztott olajat és keverd el. Nem kell, hogy nyújtható legyen, ez egy nedves-morzsalékos egyveleg, ezt terítsd a tepsi...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű