1 l. tej,
25 dkg. rizs,
5 ek. cukor,
4 db. tojás,
1 citrom reszelt héja,
2 cs. vaníliás cukor,
csipetnyi só,
1 ü. barackbefőtt,
mazsola-ízlés szerint.
A megmosott rizsből, a vaníliás cukorral, vajjal citrom levével, mazsolával tejberizst főzök.
A tojások sárgáját kb. 10 dkg, porcukorral kikeverem. A fehérjét egy csipet sóval kemény habbá verem.
A már csak langyos tejberizshez adom a kikevert tojássárgát, a reszelt citomhéjat, és óvatosan belekeverem a felvert habot. A felét beleöntöm a tepsibe, azt kirakom a jól lecsöpögtetett barackkal és ráöntöm a tejberizs másik felét.
Beteszem sülni, amikor a teteje színt kap készen is van." Kb. 40 perc alacsony lángon". Langyosan könnyebb szeletelni.
Jó étvágyat kívánok!
Keverjük össze az összetevőket, a lisztet, az olajat, sót és a cukrot. A langyos vízbe morzsoljuk bele az élesztőt és adagoljuk lassan a tésztához és dagasszuk össze. Hagyjuk a tés...
Elkészítési idő: 60 perc Nehézség: Könnyű
Turmixold össze a gyümölcsöket és a mézet.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Ezt nagyon szeretjük, könnyű, gyors desszert... mindig házi tejből készül, legfőképpen azért, mert ehhez szinte nem is kell cukor... ugyanis a házi tej már magában is édes a tejcuk...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű