1 l tej,
20 dkg cukor-ízlés szerint
16 evőkanál búzadara,
mazsola ízlés szerint,
vaníliaaroma,
A panírozáshoz:
liszt,
tojás-tettem bele só helyett egy kis porcukrot.
zsemlemorzsa.
A szokásos módon a megadott hozzávalókkal készítünk egy kemény tejbegrízt. Amikor kihűlt kiborítjuk egy deszkára vagy sütőpapírra. Elegyengetjük, hogy egyforma vastagságú legyen és vizes késsel tetszőleges nagyságúra vágjuk fel.Vizes késsel emeljük fel a deszkáról, hogy szét ne essen. Ezután a szokásos módon panírozzuk-a tojásba tettem egy kis porcukrot és közepes lángon bő olajban kisütjük. Porcukorral meghintve tálaljuk, lekvárt tehetünk mellé.
Finom desszertnek, vagy csak símán egy nasinak is. ebből az adagból egy 4 fős családnak is elég adag jön ki.
Jó étvágyat kívánok.
Amire vigyáznunk kell! Nem ajánlatos túl sokat fogyasztani a zsályából, mert csersavai és keserűanyagai az enzimműködést serkentik, így megzavarhatják az emésztőrendszert. Ha akár...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
1A tojásokat egy lábasban megfőzzük. Forrástól számítva 10 perc alatt kemények lesznek. Hideg víz alá tesszük, és ha kihűlt héját eltávolítjuk. Tojáskrém receptTojáskrém receptToj...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű