50 dkg.liszt,
25 dkg vaj,
2 dl.tejföl,
2 dkg. élesztő,
3 ek.langyos tej,
2 kk.porcukor,
2 kk. só,
2 db. tojássárgája.
30 dkg reszelt sajt. + szezánmag.
Elkészítés:
A lisztet a vajjal elmorzsoljuk, beletesszük a tojássárgát, a langyos cukros tejben megkelesztett élesztőt, a tejfölt és 20 dkg. sajtot. a sót. Jól összegyúrjuk.
Félóránként kétszer-háromszor kinyújtjuk és hajtogatjuk.
Az utolsó hajtogatás után, kb. 1 cm-vastagra kinyújtjuk és kicsi, v. közepes pogácsaszaggatóval kiszaggatjuk.
Tetejét tojással megkenjük, a maradék sajttal, szezámaggal megszórjuk és megsütjük.
Jó étvágyat kívánok
A hozzá valókat össze gyúrjuk ,kinyújtjuk vékonyra ki sütjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
- Az alapanyagokat pontosan kimérjük, és egy tálban összegyúrjuk. - Fóliába csomagolva néhány órára hűtőbe tesszük a tésztát. - Majd kivesszük és Master Mixxel megszórt szilikon...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A lisztet elmorzsoljuk a margarinnal és a sóval, bele tesszük a sajtot és a tejfölt, összegyúrjuk. Kinyújtjuk kb kisujjnyi vastagra, lekenjük a felvert tojással (kb a fele kell) é...
Elkészítési idő: 30perc Nehézség: Könnyű