10 db. nagyobb csiperke gomba
30 dkg darált hús
15 dkg sajt
bacon
1 fej vöröshagyma
olaj
só, bors, majoranna, borsika fű
A gombát megmosom, a szárát kitöröm. Az olajon az apróra vágott hagymát üvegesre pirítom, hozzáadom a darált húst, fűszereket. 15 percig párolom. Egy tepsi alját kibélelem a szalonna csíkokkal, ráhelyezem a gombafejeket. Megtöltöm őket a darált húsos masszával, rászóróm a reszelt sajtot. 200 fokon 20 perc alatt átpirul.
Rizi-bizivel tálalom.
Tipp: ha a gomba szárát csillag alakban bevágod, és a darált húsba szúrod, sütés közben virág szerűen kinyílik a tetején.
szórjuk, az élesztőt felfuttatjuk egy kevés tejben. A liszt közepén egy nagyobb mélyedést csinálunk a tojásokat egyenként feltörjük és a liszthez öntjük. hozzá adjuk a sót és a kef...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az élesztőt felfuttatjuk. A liszthez hozzáadjuk a sót, a felfuttatott élesztőt, és a langyos vízzel tésztát gyúrunk belőle. kb. félórát kelesztjük, közben feldaraboljuk a feltéte...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű