40 dkg kenyérliszt
10 dkg finomliszt
2,5 dkg élesztő
3 dl meleg víz
5 dkg cukor
5 dkg tejpor
1,5 teáskanál só
1 db tojás
5 dkg vaj
A lekenéshez :
1db tojás
10 dkg napraforgómag
A liszteket összekeverjük. A közepébe kis fészket alakítunk ki. Beletesszük a cukrot, rámorzsoljuk az élesztőt és ráöntjük a meglangyosított vizet. 15 perc alatt hagyjuk hogy az élesztőt felfusson. Hozzáadjuk a vajat, a tojást, a tejport és a sót, majd jól kidagasztjuk a tésztát. 1 órán át meleg helyen kelesztjük. Mivel a tészta elég lágy, ezért erősen lisztezett munkafelületen gyúrjuk át. 8 részre osztjuk. 80-90 centis vékony hurkákat sodrunk belőle, majd pereccé formáljuk őket (a perec készítéséhez itt találhatók fázisfotók). Sütőpapíros lemezre rakosgatjuk. Újabb 1 órát kelesztjük. Megkenjük a jól felvert tojással. Megszórjuk a napraforgómaggal. Végül 210 fokos sütőben 12-15 perc alatt aranyszínűre sütjük.
Mindent bele a dagasztóba, robotgépbe, kinek mi van otthon és alaposan kidagasztjuk a tésztát. Kicsit lágyabb legyen, mint a kenyértészta. Aztán pihentetjük, amíg kétszeresére nem...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A víz kivételével mindent a tálba teszünk, az élesztőt belemorzsoljuk, majd a langyos vizet folyamatosan hozzátesszük.Kb. fél óráig kelesztjük, majd 9 egyforma gombócot szaggatunk,...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű