70 dkg háztartási keksz
5 dkg darált dió
5 dkg mazsola
25 dkg cukor
2 dl víz
10 dkg vaj
3 evőkanál cukrozatlan kakaópor
rumaroma
A krémhez:
1 csomag vaníliás pudingpor
5 evőkanál cukor
3 dl tej
20 dkg vaj
A tetejére:
20 dkg étcsokoládé
1 dl habtejszín
A kekszet ledaráljuk, a darált dióval, kakaóporral és a mazsolával összekeverjük, rumaromával ízesítjük. A vajat, a cukrot és a vizet egy edénybe öntjük, lassú tűzön szirupot főzünk belőle, a kekszre öntjük. Ha túl keménynek tűnik, nem könnyű dolgozni a masszával, adunk hozzá pár evőkanál tejet. A masszát összekeverjük és sütőformába simítjuk. Minél kisebb formát használunk, annál magasabb lesz a sütemény. A pudingport, a cukrot és a tejet egy edénybe öntjük és a szokásos módon megfőzzük. Azért főzzük 3 dl tejjel, hogy sűrű legyen. Mikor elkészült, kihűtjük és a vajjal krémesre keverjük, majd a kekszre kenjük. Az étcsokoládét darabokra tördeljük, hozzáadjuk a nem felvert tejszínt és felolvasztjuk, a süteményt bevonjuk vele. Hűtőbe tesszük, amíg kissé megszilárdul és szeletelhetjük is.
A tészta hozzávalóit egy tálba tesszük és géppel szép sima tésztává dagasztjuk. Ezután nyújtódeszkán vagy munkalapon három részre osztjuk. Két egyforma és egy kicsivel nagyobb gomb...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tojásfehérjéket felezd meg, és tedd két külön tálba. Az egyikbe szórj csipetnyi sót, és robotgéppel kezdd el keményre verni. Amikor látod, hogy már kezd hab állagot ölteni, ad...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Kézi habverővel összekeverem a tészta hozzávalóit, formába rakom és megszórom a gyümölcsökkel. 180 fokos sütőben 20-25 perc.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű