40 dkg háztartási keksz
17 dkg vaj
40 dkg jó minőségű csokoládé
1,8 dl habtejszín
rumaroma
A kekszet darabokra tördeljük. A csokoládét is feldaraboljuk és a vajjal együtt egy edénybe tesszük, felolvasztjuk, amikor már folyékony, hozzákeverjük a tejszínt is. A kekszet belekeverjük és adunk hozzá egy kevés rumaromát. Egy lekapcsolható oldalú sütőformát kikenünk vajjal és belekanalazzuk a masszát. Hagyjuk kihűlni, majd amikor már megszilárdult, lekapcsoljuk az oldalát és szeletelhetjük.
A túrót összekavarom a citromlével. Beáztatom a zselatint hideg vízbe. A cukrot a tojásokat és a tojássárgáját kikavarom. Felverem a tejszínhabot jó keményre. Leszűröm a zsel...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
3 tojásból piskótát sütünk a szokásos módon. a fentieket összekeverni majd 10 gr. megáztatott zselatint /elkészítve a szokásosan/ hozzáadni. 5 dl tejszínt habbá verjük és hozzá...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű