20 dkg cukor,ízlés szerint gyümölcs,3 dl tejszín,1/2 kg túró
baracklekvár,sütőpor,liszt,cukor,6 tojás,1 cs étkezési zselatin
A 6 tojásból piskótát sütünk egy lapos gáz tepsiben,
míg meleg vizes konyharuhával feltekerjük, megkenjük baracklekvárral, és 1cm széles darabokra felszeleteljük.
Krém: 3 dl tejszínt alaposan felverünk, a túrót jól összetörni és a cukorral összekeverni.
Kevés gyümölcslével a zselatint összekeverni, és az egészet egybe önteni, kikeverni.
Egy kerek jénait folpackkal kibélelek, és a piskótaszeleteket kirakom az aljára, és az oldalára.
Ha ez kész megtöltöm az elkészített krémmel.
A maradék piskóta szeleteket ráteszem a tetejére, és egy éjszakát hűtőbe rakom, míg megdermed.
Lépés 1 A szilvát megmossuk és félbevágva kimagozzuk. Egy nagy tepsibe sütőpapírt borítunk, a Ramával megkenjük, a zsemlemorzsával behintjük. A fél szilvákat üregükkel felfelé rár...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A cukrot a tojásokkal és a vajjal keverd habosra. A lisztbe szórd bele a sütőport és a kakaóport. Vegyítsd a kettőt, majd az egészet keverd simára. A legjobb, ha kézi habverővel do...
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű
Krém készítése : Először a krémet készítem el, hogy jóllehűljön,megdermedjen. A pudingporokat a cukorral, tejjel felfőzzük. Közben a csokoládét is bele tördeljük. A kókuszreszel...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Közepes