(2 őzgerincformához)
4 tojás, 25 dkg porcukor, 1,5 dl olaj, 1,5 dl langyos víz
25 dkg sima liszt,3/4 csomag sütőpor (9 g)
4 evőkanál cukrozatlan kakaópor
A krémhez:
25 dkg puha vaj,15 dkg porcukor, 4 evőkanál rum vagy ízlés szerint rumaroma, 1 csomag puncs ízű pudingpor, 4 evőkanál kristálycukor
0,5 liter tej
A tetejére:
20 dkg ét- és tejcsokoládé vegyesen, 1 evőkanál olaj
1. A tojásokat szétválasztjuk: a sárgáját a porcukorral kikeverjük habosra (fehéredésig). Hozzáadjuk az olajat, a langyos vizet, majd a sütőporral elkevert lisztet, végül a tojások keménnyé vert habját. Kétfelé vesszük a tésztát, az egyik felébe belekeverjük a kakaóport. Kivajazott/lisztezett őzgerincformában egyenként megsütjük. (1 rúd sárga és 1 rúd barna tésztát kapunk) Nálam előmelegített 180 fokos légkeveréses sütőben 20-25 percig sült.
2. A pudingport simára keverjük kis tejjel, majd a többi tejjel és a 4 evőkanál kristálycukorral megfőzzük. Kihűtjük.
A vajat a porcukorral simára keverjük, hozzáadjuk a rumot vagy a rumaromát, majd ehhez a vajas krémhez hozzákeverjük a kihűlt pudingot is (géppel szép sima krémmé keverjük).
3. A kihűlt tésztát a gerincek mentén felszeleteljük (tehát kb. 1 cm széles szeletekre). Majd a szeleteket állítva megkenjük a krémmel a következőképpen: 1 szelet sárga tészta, krém, 1 szelet barna tészta, krém, ismét 1 szelet sárga tészta, krém, 1 szelet barna tészta, krém és így tovább felváltva, míg el nem fogy. (Ha marad még krém, akkor kívülről a rudak tetejét egy picit elegyengethetjük a krémmel.)
4. A csokoládét gőz felett megolvasztjuk, simára keverjük az olajjal, majd bevonjuk vele a süteményt.
5. Hűtőbe tesszük dermedni, majd ferdén (kissé srégen) szeleteljük.
Lisztbe sütôpor, edènybe külön tojàssàrgàja, cukor, vîz, olaj-... habosra turmixolod rà a lisztre. Fehèrjèt felvered bele rakod, kivajazott ,tepsibe közèpen- közepes làngon 30-35 p...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A mascarponét összedolgozzuk a cukorral és a vaníliás cukorral, közben a habot felverjük, hozzáadjuk a habfixet. A mascarponés krémet belekeverjük és egy sütőformába simítjuk az eg...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Megsütjük a tésztát. Krém1- et a ketté vágott tészta közé kenjük. Krém2-t melegen a tészra retejéee kenjük. A habra tehetünk gőzön olvasztott csokit, vagy: 1ek forró víz 2 ek...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz