(ebből a mennyiségből 23-25 db lesz)
- 50 dkg sima liszt
- 5 dkg rétes liszt
- 3 dl tejföl
- 0,5 dl tej
- 0,5 dl olaj
- 1 tojás
- 5-6 g szárított élesztő (instant élesztőpor)
- csipet cukor
- csapott kávéskanál só
A töltelékhez:
- 15 dkg sonka
- 10 dkg virsli
- 2 db lila hagyma
- fél fej fokhagyma
- 0,5 dl olaj
- 5 dkg vaj (vagy margarin)
- 20 dkg trappista sajt
- őrölt bors
+ a tetejére a kenéshez tojás, szezámmag
1. Az átszitált liszthez hozzáadom a réteslisztet, cukrot, sót, szárított élesztőt és összekeverem.
2. A tejet és tejfölt meglangyosítom, hozzáadom a liszthez, valamint az olajat és tojást is, és összegyúrom, duplájára kelesztem.
Amíg a tészta kel, elkészítem a hozzávalókat:
3. A sonkát és virslit apró kockákra vágom, kevés olajon megsütöm (nem pirosra, mert még úgyis sülni fog a tésztában is!), ízlés szerint borsozom.
4. A megsütött sonkás-virslis "cuccot" kiveszem a serpenyőből egy tálkába, és a visszamaradt olajban/zsiradékban megolvasztom a margarint, belereszelem a fokhagymát.
5. A lila hagymát vékonyra szeletelem, reszelem a trappista sajtot.
6. Ha megkelt a tészta, 2 részre osztom. Vékony téglalappá nyújtom, megkenem a vajas fokhagymával, megszórom sonkával, lila hagymával, majd reszelt sajttal és szorosan összetekerem (mint a piskótatekercset).
7. Trapéz alakúra vágom (ahogy fent a képen látható) és sütőpapiros vagy vajjal kikent/lisztezett tepsibe sorakoztatom.
8. A tetejét lekenem tojással, megszórom szezámmaggal (esetleg reszelt sajtot is lehet a tetejére tenni, vagy köménymagot).
9. Előmelegített sütőben 190 fokon légkeveréses programon sütöm kb. 15 percig. (hagyományos sütőben több ideig kell sütni)
Aki nem akar sütés előtt vele bajlódni nem muszáj felvágni csak sütés után. Süsse rúd formában.
Langyos vízben, a cukorral felfuttatni az élesztőt,. Rá az átszitált liszt és dagasztani,só.. Ha összeállt a tészta,hozzáadni a langyos margarint. Kicsit átgyúrni és keleszten...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
800 W-on két és fél perc
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Elsőként a szárazanyagokat tálba mértem, kanállal összekevertem, majd hozzáöntötem a langyos joghurt+tej keverékét és elkezdtem dagasztani a tésztát. Már itt látszott hogy nagyon...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű