A tésztához
150 ml víz (meleg)
100 ml 2,8%-os tej
1.5 evőkanál kristálycukor
1.5 teáskanál adalékmentes só
7 g instant élesztő
50 ml étolaj
440 g búzaliszt (BL55)
A lekenéshez
35 ml étolaj
A tetejére
1 db tojássárgája
6 nagy csipet szezámmag
Egy kelesztő tálban a liszt kivételével összekeverjük a tészta hozzávalóit.
Fokozatosan hozzáadjuk a lisztet, majd alaposan összegyúrjuk. Lágy tésztát kell kapnunk.
Meleg helyen kb. 1 óra alatt duplájára kelesztjük.
A megkelt tésztát 6 darabra osztjuk. Enyhén lisztezett felületen, kb. 20 cm átmérőjű köröket nyújtunk belőle.
A tészta lapot lekenjük olajjal, majd félbe hajtjuk.
A félbe hajtott lapot is megkenjük olajjal, majd ismét félbe hajtjuk.
A megformázott tészta darabokat sütőpapírral bélelt tepsibe tesszük és még 15 percig pihentetjük.
A tetejüket megkenjük tojássárgával, majd megszórjuk szezámmaggal.
Előmelegített 175-180 C fokos sütőben 35 perc alatt megsütjük. A sütés hőfoka és ideje sütőfüggő. Figyeljünk oda sütés közben, mert a zsömlék teteje gyorsan megsülhet. Ha nagyon pirulna, tegyünk rá egy darab alufóliát!
Ízlés szerint megtölthetjük, és már tálalhatjuk is a zsebes zsömlét :)
nejedla vynikajúcejšie šišky a ani nevidela krajšie cesto! Skúšala som už veľa receptov, ale vo všetkých bolo niečo, kvôli čomu som naďalej hľadala ten správny pomer surovín a naš...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A száraz összetevőket, porokat, átszitálom. 2 A joghurtot, vizet hozzáadom. Fakanállal átkeverem. (Nem kell gyúrni!) A tálból a lisztezett deszkára kiöntöm , 8 db cipót formálok....
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű