-500 gr liszt (Csicseriborsós kenyérlisztkeverék)
-450 ml meleg víz
-11 g só
-2 dkg Budafoki élesztő
-kb. 2 ek olaj
A liszthez hozzáadtam a meleg vizet és a sót. Az élesztőt belemorzsoltam (nem futtattam fel) és hozzáadtam az olajat.
Ezeket a robotgép dagasztó spiráljával jól kidolgoztam. Kb. 3 perc. Kissé lágy volt a massza, olyan nokedli sűrűségű. Vizes kanállal egy elöre kiolajozott formába kanalaztam és 50 C-on kelesztettem 30 percig. Szépen a duplájára nőtt. Ezután hagytam tovább a sütőben, de a hőfokot felvettem 180 C-ra és 35 perc alatt szép világosra sütöttem.
Rácson hagytam kihűlni. Könnyen ki tudtam a formából borítani.
200 fokra előmelegitjük a sütőt. Fölverjük a tojásokat. Hozzáadjuk a cukkinit. Egy edényben összekeverjük a száraz hozzávalókat. Összekeverjük a fölvert tojásokkal Megformázzu...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
https://www.facebook.com/olcsoreceptek/videos/1828402883855272/
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A száraz és nedves alapanyagokat külön edényben elkeverjük, majd összedolgozzuk őket. 5 percre félrerakjuk a tésztát pihenni. Ezután bambuszrostlisztes felületen kb. 0,5 cm vastag...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű