Hozzávalók:
21 dkg liszt
14 dkg vaj
10 dkg cukor
5 dkg dió vagy mandula
1 evőkanál porcukor
2 db tojás
1 db citrom
Elkészítése:
A lisztet morzsoljuk el a vajjal vagy margarinnal,7 dkg cukorral,1 db citrom levével és reszelt héjával és összegyúrjuk a 2 db tojássárgájával.
Gyúródeszkán kisodorjuk,formával kiszúrjuk.
A tojásfehérjéket felverjük 1 kanál porcukorral,majd vízgőz felett tovább verjük a megmaradt 3 dkg cukorral kemény habbá.
Gőzről levéve belekeverjük az 5 dkg darált diót.
Ebből a diós habból kis halmokat teszünk a tésztára és közepes tűznél világosra sütjük.
Két-két darabot gyümölcsízzel össze is ragaszthatunk,de anélkül is finom.
Először elkészítjük a kókuszcsókot. A tojásfehérjéből kemény habot verünk, hozzáadjuk a cukrot, és addig keverjük, míg a cukor el nem olvad benne. Ezután beleforgatjuk a kókuszres...
Elkészítési idő: 25 perc Nehézség: Könnyű
Összedolgozás után három részre osztom , gáztepsi nagyra sodrom. Töltelék: 30 dkg dió vagy mák és 20 dkg kr. cukor. A lapok kenéséhez baracklekvár /jó kis házi én főzöm / . Csoki...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű