50 dkg darált sertéshús
2 zsemle
2 dl tej
2 tojás
50 dkg tészta (orsó, spagetti)
1 doboz sűrített paradicsom
1 fej vöröshagyma
bazsalikom, rozmaring
fokhagyma
ételízesítő (házi vegeta)
őrölt bors, só
olaj
A darált húst összedolgozzuk a tejbe n áztatott , kifacsart zsemlékkel, a tojásokkal és vegetával fűszerezzük. Diónyi gombócokat formázunk, forró olajban pirosra sütjük, majd kiszedjük. A visszamaradt zsiradékban a reszelt hagymát megpirítjuk, felöntjük hideg vízzel elkevert paradicsompürével, majd sóval, borssal, bazsalikommal, rozmaringgal, zúzott fokhagymával ízesítjük. Alaposan összeforraljuk, belerakjuk a gombócokat és takaréklángon lefedve készre pároljuk. Főtt orsótésztával, vagy spagettivel tálaljuk.
4 kg zsír , 1 kg lúg , 6,5 l víz. Üstben kell főzni,mert a főzés feléig habzik,fut. Mindent bele az üstbe,lúgot,vizet,zsírt,és lassan tüzelni alatta. Ha nagyon fut,kavarással kell...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű