1 liter tej
4 evőkanál gríz
6 evőkanál cukor
1 csomag vaníliás pudingpor
2 csomag vaníliás cukor
3 tojás, 25 dkg margarin
15 dkg porcukor
1,5 csomag vajas keksz (1 csomag 250 g)
Fél liter tejben megfőzünk 4 evőkanál grízt 1 csomag vaníliás cukorral és 3 evőkanál cukorral. Még melegen beleforgatjuk a 3 tojásfehérje felvert habját. 3 tojássárgáját kikavarunk 1 csomag vaníliás pudingporral, 1 csomag vaníliás cukorral, 3 evőkanál cukorral és fél liter tejben megfőzünk. Ha kihűlt, hozzáadunk 25 dkg margarint, amit előzőleg kikavartunk 15 dkg porcukorral.
Elkezdjük rétegezni: egy sor keksz, erre kerül a grízes krém, újabb sor keksz, erre vanília krém és végül újabb sor keksz. A tetejét díszíthetjük felvert tejszínhabbal.
Nagyon finom, egyszerű és nagyszerű! Jó étvágyat kívánok hozzá!
Egy edényben vizet forralunk, a fagyos nudliikat pedig beleöntjük a forró vízbe. Sózzuk, borsozzuk. 4-6 perc elteltével a nudlikat kimerjük a vízből. Ügyeljünk arra, hogy a...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az abalében jól megfőzzük a rizst és elosztjuk két részre majd alaposan elkeverjük az anyaggal. ELKÉSZÍTÉSI IDŐ: Nagyon hosszú, de azért...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz