1 fej káposzta,
3-4 db sárgarépa,
Kígyó uborka,
10% ecet,kb.
2 kanál cukor,
Só
Reszeld le jó vékonyra a káposztát (torzsáját nem)
Reszeld, hozzá a sárgarépát az uborkát sózd meg egy kicsit,
Hagyd állni, hogy levet ereszen.
Két kanál 10% ecetet önts rá és kb. 2 kanál cukrot, keverd át jól (kóstold meg, ha még kel hozzá ecet vagy cukor tegyél még hozzá).
Tehetsz hozzá még akár fokhagymát és köményt is, én most ezeket ki hagytam.
Tedd a hűtőbe legalább 1 órára, utána fogyasztható is
A lencsét előző este leöblítjük és beáztatjuk. Másnap a vizet leöntjük róla és tiszta vízbe puhára főzzük, de vigyázzunk, ne főzzük szét. A főzővízbe babérlevelet, fokhagymát és só...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű
A céklákat vágjuk kockára, az aszalt szilvát is daraboljuk fel. A magokat keverjük el olívaolajjal, majd öntsük a céklával elkevert aszalt szilvára.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A 10 db tojást egyenként a szélesebbik végén feltörjük, épp csak akkora nyílást készítve rajta, hogy a hozzávalókat majd bele tudjuk szórni. A belsejüket kiöntjük (ebből finom ránt...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes