A laphoz: 9 tojásfehérje, 5 evőkanál cukor, 5 evőkanál liszt, 200 gramm ledarált és pergelt dió
A krémhez: 9 tojássárgája, 250 gramm cukor, 5 evőkanál liszt, 300 ml tej, 1 csomag vaj, 5 tasak vaníliás cukor
A tojásfehérjéket egy csipet sóval és a cukorral kemény habbá verjük, majd hozzákeverjük a pergelt diót, és kisebb adagokban a lisztet is. A masszát osszuk két részre. Tegyük egy sütőpapírral bélelt serpenyőbe, majd süssük alacsony lángon míg aranybarna lesz. Közben készítsük el a krémet.
A tojássárgákat keverjük el a cukorral, majd adjuk hozzá a lisztet és a fellangyosított tejet. Tegyük a tűzre, és alacsony lángon addig kavargassuk, míg besűrűsödik. A vajat mixerrel keverjük el a vaníliás cukorral, és ezt is adjuk hozzá a krémhez. Amikor kihűltek a lapok, jó vastagon kenjük meg az egyiket, majd helyezzük rá a másikat. A tetejére is kenjünk egy nagyon vékony réteg krémet, majd szórjuk meg kókusszal vagy csokoládé reszelékkel.
Két egész tojást a mézzel, a porcukorral és a vajjal előre kikeverünk, hozzákeverünk lisztet, kakaót, tejet és szódabikarbónát, összegyúrjuk és öt lapot sütünk belőle. A krémhez a...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tojás sárgákat verjük fel a cukorral, egészen fehéredésig. A tojásfehérjéket egy csipet sóval verjük kemény habbá. A cukros sárgájába keverjük bele a mascarpone-t, majd óvatosan...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
185 fokon 20perc. Az eredeti receptnel a maradek tojasfeherjebol 3 ek daralt dioval 1 ek mezzel meg ez utan 5 perc tovabbi sutes lenne, de ez most nekunk kimarad.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű