Hozzávalók: 2 bögre liszt (én egy 2,5 dl bögrét használtam), 2 db egész tojás, 1 csomag sütőpor, 2 doboz sima joghurt, vagy tejföl (140 g-os, 20 %), 3 evőkanál kristálycukor vagy nádcukor, a sütéshez olaj.
A hozzávalókat keverjük alaposan össze egy nagyobb tálban. Galuskaszerű tésztát kapunk belőle. A tésztát két vizezet evőkanál segítségével forró olajba szaggatjuk, majd ha nem fordul át magától, megforgatjuk, aranybarnára sütjük. Egy darabot kivéve ellenőrizzük, hogy a belseje is átsült-e. Gyors, finom, hamar elfogy! Jó étvágyat!
Nagyon könnyű és finom fánkocskákat készíthetünk ebből az egyszerű tésztából. Nem kell dagasztani és keleszteni se, belül puha, igazi könnyed finomság. Porcukorral meghintve, vagy lekvárral gyorsan elkészülő és finom desszert a családnak!
gyurom,kelesztem majd forró olajba sütőm
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tésztát sós vízben, kifőzöm. A hagymát nagyobb darabokra vágom, majd olajon megpirítom. A felszeletelt gombát hozzáadom, majd hagyom hogy elfője a levét. Ezután beleaprítom a fok...
Elkészítési idő: 30 Nehézség: Könnyű
1. A lisztben elkeverjük a sütőport és a sót, majd az olaj és a víz hozzáadásával tésztát kapunk. Gombócra formázzuk, becsomagoljuk egy fóliába és addig pihentetjük, amíg elkészül...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű