2 db alma
1 db tojás
cukor, ízlés szerint /az alma savanyúsága is meghatározza/
1 kávéskanál fahéj
csipetnyi só
késhegynyi szódabikarbóna
1 cs vaníliás cukor
liszt /amennyit felvesz/
olaj a sütéshez
a szóráshoz porcukor és fahéj
esetleg juharsziruppal vagy mézzel még meglocsolható /ez elhagyható/
Az almákat megmosom, meghámozom, eltávolítom a magházat, majd a kis lyukú reszelőn lereszelem. Az összes hozzávalóval összekeverem, lisztet, annyit adok hozzá, hogy nokedli tészta sűrűségű legyen. Meleg olajba kanalazom, szétterítem és mindkét oldalát megsütöm. Szalvétára /konyhai törlőpapírra/szedem ki, hogy az olajat leitassam róla.
Fahéjjal és porcukorral meghintve tálalom. Amennyiben van otthon, esetleg juharsziruppal vagy mézzel meglocsolható.
A húst és a hagymát kétszer ledaráljuk, hogy kenhető legyen. A felvert tojásokból, a tejből, a lisztből és a húsmasszából palacsintatésztát keverünk. Annyi szódavizet adunk hozzá,...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
minden az edénybe és 10mp/6 F. Fekete kanál segítségével. 30mp/10F Rögtön tálaljuk
Elkészítési idő: 10 perc Nehézség: Könnyű
1. lépés A zabkorpát és a tejet egy kis lábasban felrakjuk főni és folyamatosan kavargatva addig főzzük amíg sűrű nem lesz az állaga. 2. lépés A banánt felkarikázzuk és egy tál...
Elkészítési idő: 10 perc Nehézség: Könnyű