2 dl habtejszín
50 g vaj
85 g cukor
220 g kókuszreszelék
300 g tejcsoki
3 evőkanál olaj
A tejszínt a vajjal és a cukorral együtt közepes lángon megmelegítjük, majd hozzáadjuk a kókuszt. Aki szeretné cifrázni, az a tejszín felét helyettesítheti kókusztejjel. Ha a masszát jól összedolgoztuk, egy sütőpapírral kibélelt tálcán szétterítjük, majd 2-3 órára mehet a hűtőbe. Fontos, hogy jól kihűtsük, különben nem tudjuk majd formázni.
Ha megformáztuk a csokikat, gőz felett olvasszuk meg a csokit az olajjal, majd ameddig meleg, gyorsan mártsuk bele a meztelen Bountykat. Előre szólunk, hogy könnyebb lesz étcsokival dolgozni, mi tuti, hogy legközelebb így csináljuk. Ha megvagyunk, fogyasztásig hűtőben tároljuk.
Ha kis golyókat formázunk, akkor könnyebb lesz bevonnunk őket.
Tedd a hozzávalókat bátran egy turmixgépbe, és turmixold 15 másodpercig össze. Melegíts elő egy serpenyőt kis vajjal, vagy egy merőkanállal halmozz tenyérnyi kupacokat rá. Ha barn...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Krém: A lisztet a tejjel felfőzzük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tojássárgáját a cukkaral habosra keverjük és 4 kanál vízzel, és a vaníliás cukorral, a tojásfehérjéket 2 kanál vízzel és a citromlével kemény habbá verjük. A lisztet a sütőporral...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű