1 db sárgadinnye
1 db banán
4 db sárgabarack
4 db nektarin
1 evőkanál méz
1 evőkanál citromlé
1 evőkanál rumaroma
1 csipet só
A gyümölcsöket alapos mosás után hámozzuk, magvaljuk, daraboljuk. Ha a dinnyehéjban tálalunk, akkor cikk-cakkban félbevágjuk, és kikanalazzuk a húsát.
Összekeverjük a mézet, citromlét, rumaromát, csipet sót. (Utóbbi előhozza az édes ízeket.)
Egy nagy tálban összekeverjük, legalább egy órára a hűtőbe tesszük, hogy összeérjenek az ízek. Menta, vagy citromfű levéllel díszítjük.
A Feta sajtot egy nagyobbacska tálban, villa segítségével összetörjük, összenyomkodjuk és közben fokozatosan hozzákavarjuk a joghurtot valamint az olívaolajat, borsozzuk, oregánóva...
Elkészítési idő: 15 perc Nehézség: Könnyű