Kb. 50 dkg liszt, 15 dkg. Ráma margarin, 2 evőkanál zsír, 1 tojás, só, 1/2 pohár tejföl, kevés víz, hogy gyúrható legyen. e
A káposztát lereszelem, lesózom, állni hagyom. Majd levétől kinyomkodva kevés zsíron megdinsztelem, borssal ízesítem, hűlni hagyom. A begyúrt tésztát nagyon vékonyra kisodrom, rászórom a sült káposztát és a maradék tejfölt rádobálom. Két oldalról feltekerem, középen elvágom. Lelapítom egy picit és egyforma darabokra felszelem. Kizsírozott tepsibe rakom, tetejét tojással megkenem és sütöm.
A hozzávalókat alaposan összgyúrni. Kis gombócokat gyúrni és tallérsütőben gáz lángon kisütni. Finom, ropogós, olcsó.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat összekeverjük, fél cm vastagságúra kinyújtjuk. Pálcika formájú csíkokat vágunk, tojással megkenjük és a tetejére sajtot, mákot, szezámot vagy köményt szórunk. Kiva...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
a tésztát kétfelé vettem és két részletben kentem rá a tölteléket, és nem trapézra, hanem inkább háromszögekre vágtam. Igaz, így feldőltek, és kicsit összesültek, de valami isteni...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű